Kategorie
Wnioski klubu i radnych

Spotkanie Klubu ŁnS 27 lipca

Na kolejnym spotkaniu Klubu Radnych Łączą Nas Suwałki 27 lipca2020 r. w obecności 7 radnych omawiano sprawy sesyjne oraz bieżące informacje z urzędu.

Omówiono:

  • wnioski na remonty dróg składane do 10 sierpnia do wojewody z Funduszu Dróg Lokalnych,
  • funkcje suwalskiego lotniska i jego planwane otwarcie 8 sierpnia,
  • program obchodów jubileuszu miasta 15-16 sierpnia wraz z odsłonięciem pamiątkowej tablicy z aktem lokacyjnym (inicjatywa Kamila Klimka)
  • prace nad nową strategią rozwoju miasta.

Prezydent poinformował o zapewnieniu podwyżek w urzędzie miejskim od 1 lipca (bez prezydentów) oraz we wszystkich innych jednostkach miejskich od 1 stycznia. Było to możliwe po analizie wpływów podatkowych i dotacji do budżetu miasta (zgodnie z zapowiedziami).

Radni zapytali o sytuację w związku ze spadkiem Wigier do niższej ligi. Klub Sportowy Wigry we wrześniu planuje nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy i rozmowę o celach na kolejny sezon.

Kamil Klimek zaproponował, aby w związku z przedłużeniem stypendium Mai Andrejczyk zwrócić uwagę na lepszą promocję Pogodnych Suwałk jako mecenasa sukcesów suwalskiej olimpijki.

Kamil Klimek i Marek Zborowski-Weychman zwrócili uwagę, że inna olimpijka, Joanna Mendak, nie otrzymuje od miasta odpowiedniego dla jej olimpijskich sukcesów wsparcia i należałoby ją oraz jej trenera jakoś uhonorować.

Marek Zborowski-Weychaman przekazał krytyczne uwagi dot. sformułowań w ankiecie dot. zieleni opublikowanej przez ratusz. W dyskusji Wojciech Pająk przypomniał o swoim wniosku sprzed dwóch lat o zatrudnieniu w urzędzie lub zleceniu specjalistom przygotowywanie i przeprowadzenie procesu różnego rodzaju konsultacji społecznych, w tym ankiet. Chodzi o kompetencje związane z naukami społecznymi, analityką, statystyką, które są niezbędne przy facylitacji konsultacji społecznych.

Marek Zborowski-Weychman przypomniał też o łąkach kwietnych i terenach zielonych. W dyskusji zebrani zgodzili się, iż nowe ronda i okolice ul. Piłsudskiej będą dobrym miejscem na kolejne łąki kwietne w mieście.

Przedyskutowano również kwestie instalacji większej liczby budek dla jerzyków na obiektach miejskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *